Czym jest faktoring?

Faktoring to usługa finansowa, która pozwala nam wykorzystać potencjał naszych faktur. Jak wiadomo, niektóre z faktur wystawiane są z bardzo odległym terminem. Skutkiem tego, wiele firm musi ratować się w celu utrzymania swojej płynności finansowej. Mało kto wie, że to właśnie faktoring pozwala nam bezpiecznie odzyskać pieniądze w momencie, gdy nie są one płacone przez naszych klientów. Sprawdźcie sami!

Faktoring – świetna perspektywa dla wielu firm

Faktoring jest dość dobrze znany w Polsce. Pokazuje to jasno fakt, iż wiele firm w Polsce korzysta na dzień dzisiejszy z faktoringu. Inne, bardzo często nie wiedzą, czym jest w zasadzie faktoring i na czym polega. Jak jednak okazuje się, to trudne określenie jest dość bardzo korzystne dla wszystkich z nas, którzy chcą się cieszyć szybko i sprawnie środkami na swoim koncie.

Sam faktoring Warszawa polega na przekazaniu swoich faktur innemu podmiotowi, który za nie zapłaci. Wszystko odbywa się w ściśle określonych warunkach i wykup faktury polega na tym, iż dopłacamy do niej mały odsetek, który pobiera firma, dzięki której otrzymaliśmy środki na konto. Oznacza to wiec, że mały ułamek naszej faktory jest kosztem, który ponosimy w zamian za to, aby nasze środki znalazły się na koncie najszybciej, jak to tylko jest możliwe. Patrząc na ogół, jest to zdecydowanie mniej obciążająca forma uzyskiwania środków niż kredyty czy pożyczki, które są do tej pory pobierane przez niektóre z firm, nie mających środków przez brak płatności na czas przez swoich klientów.

Warto wziąć pod uwagę, że faktoring jest świetnym rozwiązaniem także dla firm, które zgodnie z prawem, muszą wystawiać faktury z dłuższym terminem płatności. Są to w dużym stopniu firmy transportowe, chemiczne, czy też firmy związane z meblami. Dlatego takie firmy tym bardziej mogą potrzebować faktoringu jako rozwiązania, które pozwoli otrzymać im odpowiednie środki za wykonane przez siebie usługi.

Czy faktoring Warszawa to dobre rozwiązanie? Według nas tak, ponieważ daje nam o wiele bardziej optymalne rozwiązanie finansowe, z którego to będziemy mogli skorzystać. Skutkiem tego, jest to bardzo dobra propozycja, która daje nam możliwość szybkiego uzyskania środków finansowych na odpowiednich warunkach. Wszystko to będzie opatrzone też odpowiednimi umowami, które będą potwierdzać obowiązania z obu stron. Skutkiem tego, jest to bardzo ciekawa propozycja dla każdej z firm.

U kogo można wykorzystać faktoring?

Jeśli zainteresowała nas opcja faktoringu, warto wiedzieć, gdzie możemy szukać tego typu usługi. Wszystko po to, aby móc bliżej zapoznać się z jej zasadami a także tym, ile kosztuje dokładnie faktoring w naszym wypadku. Na całe szczęście polecimy wszystkim zainteresowanym osobom możliwość skorzystania z faktoringu u znanego i cenionego eksperta finansowego.

Jest to osoba, która oferuje swoje eksperckie usługi na terenie Warszawy. Pozwoli nam też bardzo szybko zająć się faktoringiem, dzięki czemu będziemy mogli szybko otrzymać nasze środki na konto, biorąc pod uwagę atrakcyjne warunki współpracy.

Ekspert Finansowy Warszawa

 ul. Stanisława Moniuszki 1
00-014 Warszawa woj. mazowieckie

+48 533 88 78 78
biuro@ekspertfinansowy.org
www.biurokredytowe.warszawa.pl