6 powodów, dla których warto odwiedzić Sydney

Sydney to kilkumilionowe miasto położone na wschodnim wybrzeżu Australii. Jest to jedno z głównych miast kontynentu, ale Sydney nie jest stolicą. Stolicą Australii jest położona niedaleko Canberra. Mimo iż Sydney stolicą nie jest, to jest najczęściej odwiedzanym miastem w Australii i to tam mają miejsce najważniejsze wydarzenia kulturowe i sportowe. Sydney jest marzeniem dla wielu podróżników. Jest to bardzo długa podróż, często obejmująca dwa lub nawet trzy długie loty. Sydney jest jednak na tyle atrakcyjnym miejscem, że wszystkie niedogodności podróży zostaną szybko zrekompensowane. Powodów, dla których warto odwiedzić Sydney jest wiele, oto kilka z nich.

Opera House – najsłynniejsza budowla świata

Myśląc o Sydney wielu osobom przychodzi do głowy tylko jeden obraz a jest nim budynek opery – Sydney Opera House. Ten oryginalny budynek króluje nad miastem i jest jego sercem. Budynek Opera House można zwiedzić z przewodnikiem, można też wybrać się na koncert lub przedstawienie. Atrakcją samą w sobie jest zobaczenie Opera House od zewnątrz oraz spacer dookoła budowli. Opera House zobaczyć można od zewnątrz spacerując po deptaku, a można także wybrać się na rejs po zatoce i zobaczyć tę ikoniczną budowlę pod innym kontem.

Idealna pogoda cały rok

Sydney to jedno z tych miejsc, które można odwiedzić przez cały rok. Oczywiście ostre słońce nie świeci tam przez 365 dni, ale nawet zima czy jesień są w Sydney bardzo przyjemne i wprost idealne do zwiedzania. Pory roku w Australii są odwrotne do tych, które mamy w Europie. Kiedy Europejczycy cieszą się słonecznym latem to w Australii panuje zima. Najlepiej zatem jest udać się do Sydney w grudniu, kiedy to na drugiej półkuli zaczyna się lato.

Liczne szlaki piesze

Sydney to nie tylko zabytki i budynki, ale także przyroda. Linia brzegowa miasta liczy kilkanaście kilometrów. Wzdłuż wybrzeża ciągną się przepiękne i długie szlaki piesze. Spacerując na szczycie klifów można podziwiać widoki na ocean, plaże a w oddali widać miasto. Na wędrówkach pieszych wzdłuż wybrzeża można spędzić nawet kilka dni.

Najlepsze plaże do surfingu

Sydney to miejsce znane wszystkim surferom. Podobno w Sydney właśnie panują najlepsze warunki do uprawiania surfingu. Co roku w okresie wakacyjnym zjeżdżają się tam surferzy z całego świata. W Sydney znajduje się setki plaż na których można surfować i zawsze można znaleźć malutką, odosobnioną plażę.

Wyśmienita kuchnia

Sydney to bardzo międzynarodowe miasto. Jest to mieszanka kulturowa i mieszanką jest także tamtejsza kuchnia. W Sydney można posmakować kuchni z całego świata. Tamtejsze restauracje i street food są doskonałe jakościowo. Na szczególną uwagę zasługują dania rybne oraz owoce morza.

Liczne atrakcje

Odwiedzając Sydney nie można także zapomnieć o takim zwykłym zwiedzaniu. W mieście znajduje się bardzo dużo atrakcji poza Opera House, które zwyczajnie trzeba zobaczyć. Są to między innymi akwarium morskie Sea Life, zoo Taronga, Darling Harbour. Więcej informacji o atrakcjach w Sydney można znaleźć tutaj www.gurupodrozy.pl