Radiofrekwencja mikroigłowa – nowoczesny zabieg medycyny estetycznej

Z dnia na dzień rośnie zainteresowanie radiofrekwencją mikroigłową, zabiegiem, który jest uznawany za jeden z nowocześniejszych zabiegów medycy estetycznej. Co skrywa się pod jego pojęciem? Komu dedykowana jest radiofrekwencja mikroigłowa? Sprawdzamy!

Radiofrekwencja mikroigłowa – co to takiego?

Radiofrekwencja mikroigłowa zwana również termoliftingiem, to metoda stosowana do zwiększania napięcia skóry, usuwania zmarszczek oraz blizn, w tym również blizn po trądziku. To jednak nie wszystko, ponieważ radiofrekwencja mikroigłowa (RF) sprawdza się również w usuwaniu rozstępów, przebarwień i wielu innych niedoskonałości skóry.

Z czym dokładnie mamy do czynienia? Z zabiegiem polegającym na nakłuwaniu skóry mikroigłami oraz jednoczesnym ogrzewaniu za pomocą promieniowa elektromagnetycznego.

Radiofrekwencja mikroigłowa – dla kogo?

Komu dedykowane jest termolifting? Kto może zdecydować się na radiofrekwencję mikroigłową? Prawdę mówiąc, to na zabieg może zdecydować się każdy, kto uzna to za stosowne. Termolifting sprawdzi się jednakowo w przypadku kobiet, jak i mężczyzn, a w szczególności wśród tych, którzy lubią dbać o swój wygląd.

Jakie są zalety radiofrekwencji mikroigłowej?

Opisywana metoda ma wiele zalet. Główną jest oczywiście mała inwazyjność a przy tym także i duża skuteczność. Dodatkowym plusem jest małe ryzyko powikłań a także bardzo krótki czas rekonwalescencji. Wykonanie zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej można dodatkowo wykonywać przez cały rok.

Wspomniana metoda daje przewagę nad zabiegami z wykorzystaniem lasera frakcyjnego. Warto przypomnieć, że te zabiegi laserowe wykonuje się tylko od jesieni do wiosny, ze względu na zbyt silne promieniowanie słoneczne w okresie letnim.