Poznaj świat jachtów na Bałtyku!

Wiele firm w naszym kraju zajmuje się czarter jachtów na Bałtyku. Istotną kwestią jest jednak w tym przypadku to, której z nich zaufać. Która posiada w pełni wyposażone jachty. Ważne jest to, by w przypadku braku doświadczenia wśród wynajmującej grupy osób znajdował się sternik, który poprowadzi rejs.

Jacht żaglowy czy motorowy?

Do wynajęcia możliwe są dwie powyższe opcje. Tańszą na pewno jest opcja wynajęcia luksusowego jachtu motorowego. Do tego klienci mają pełną obsługę, a także skippera. Cena jest dosyć wysoka, ponieważ waha w się w granicach od 2 do nawet 12 tysięcy złotych. Wiele zależy oczywiście od wyboru oferty, samego jachtu i liczby osób. Maksymalnie na pokład może wejść ich 8.

Wiele zależy również od samej trasy. Najczęściej wybiera się Zatokę Gdańską, bądź też opłynięcie Trójmiasta, a więc Sopotu i Gdyni. Także Hel jest dosyć często wybieranym kursem. W pakiecie klienci mogą dostać ciepłą wodę, pokoje wraz z łóżkami, jeśli oczywiście zdecydują się na nocleg i wiele innych atrakcji, które między innymi mogą zauważyć po drodze.