Czy fotogeniczność jest niezbędna do pięknych zdjęć?

Niektóre osoby rodzą się z naturalnymi predyspozycjami, które sprawiają, że na każdych zdjęciach wyglądają świetnie. Jest to naturalna fotogeniczność. Znamy także osoby, które twierdza, że na każdym zdjęciu wychodzą źle. Czy brak naturalnej fotogeniczności stoi na drodze do pięknych zdjęć?

Absolutnie nie! Tak naprawdę wszystko zależy od fotografa wykonującego zdjęcie. Wielu aktorów, polityków, a także biznesmenów uczy się, jak pozować do zdjęć, aby wyglądać korzystnie. A zatem, fotogeniczność jest cechą, którą można wypracować. Profesjonalny fotograf z doświadczeniem wie, jak dotrzeć do swojego modela lub modelki oraz jaki nimi pokierować, aby uzyskać odpowiedni efekt. Do tego dochodzi kwestia odpowiedniego ujęcia, światła oraz oczywiście retuszu.

W związku z tym, osoby niefotogeniczne również mogą zagwarantować sobie niezwykłe, profesjonalne fotografie. Kluczowym czynnikiem jest wybór fotografa, przy którym poczujesz się swobodnie. Co więcej, profesjonalna sesja zdjęciowa daje trwałe efekty i pozwala wyuczyć się pewnych umiejętności, które pozwolą wychodzić na zdjęciach korzystniej.