Pośrednik kredytowy i jego ważna rola

Starając się o swój pierwszy kredyt hipoteczny z pewnością czujemy iż sytuacja przerasta nas od początku, bądź na pewnym etapie wnioskowania o kredyt. Jako zwykli ludzie nie znający się na prawie ani także kwestiach papierkowych mamy marne szanse na to, aby uzyskać dobrą ofertę kredytową. Dlatego na rynku działają pośrednicy kredytowi, których zadaniem jest pełna pomoc przy kwestiach kredytowych. Jeśli chcemy przez ten proces przebrnąć w sposób odpowiedni, warto jest skorzystać z takiej propozycji współpracy jak najszybciej

Realizacja pierwszego kredytu hipotecznego to proces w którym jesteśmy zagubieni. Często pozyskane tutaj doświadczenie jako klient, możemy wykorzystać w przyszłości, choć wielce prawdopodobne jest to, że następnym razem również zgłosimy się o pomoc do doradcy kredytowego. Wszystko przez bardzo dobrą formę współpracy jaka oferowana jest nam podczas kontaktu z pośrednikiem kredytowym. Mając do dyspozycji usługi naszego pośrednika kredytowego, będziemy mogli o wiele szybciej zrealizować kredyt hipoteczny z bardzo dobrymi warunkami.

Jak znaleźć naszego pośrednika kredytowego?

Tak jak w większości przypadków bywa, najlepszą metodą będzie pozyskanie rekomendacji w tym zakresie. Najlepszy pośrednik kredytowy Białystok będzie promowany w sieci przez swoich klientów, więc nawet jeśli nie mamy wśród naszych znajomych kogoś, kto realizował im dobry kredyt hipoteczny, na każdym rynku znajdziemy cenne rekomendacje w sieci.

Na ich podstawie będziemy mogli określić czy współpraca z daną osobą jest tym, czego my poszukujemy. Patrzmy na rekomendacje i wybierajmy te, które są najdłuższe a także które szczegółowo opisują cały proces współpracy. Na tej podstawie będziemy uzyskiwać małe, ale cenne informacje na temat danego pośrednika.

Mamy wybranego pośrednika – co dalej?

Oczywiście zaczynamy od kontaktu i pierwszego spotkania. Jeśli jesteśmy zadowoleni z pierwszego wrażenia osoby z którą będziemy współpracować, podejmujemy dalszą współpracę i dalsze kroki wpływające na rozwój sytuacji kredytowej. Pośrednik zbiera od nas niezbędne dokumenty, następnie sprawdza najlepsze oferty na rynku i w zależności od naszej sytuacji finansowej, podejmuje 2 lub 3 oferty, które są najlepsze na rynku. Wysyłając dokumenty to my oczekujemy na wstępne decyzje banków, jeśli są one pozytywne, przechodzimy do dalszego etapu weryfikacji tzw. „ręcznej”.

Polega ona oczywiście na działaniach analityków, którzy dokładnie prześwietlają naszą sytuacje. Taki proces może trwać nawet do miesiąca i jest bardzo skrupulatny. Pomimo wszystko jest to wymóg w każdym banku. Oczywiście decyzje kredytowe mogą spływać szybciej lub wolniej, od nas zależy czy wybierzemy już tą pierwszą, czy poczekamy na wszystkie. Jeśli decyzja jest okej, wtedy przechodzimy do podpisania umowy już w placówce bankowej. Po podpisaniu kredyt hipoteczny jest uruchomiony a nasze zadanie w tym temacie zostało już w pełni wykonane.

Reasumując

Jak widać nie jest to wcale taki straszny proces. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt iż to pośrednik kredytowy w tym momencie załatwia za nas wiele spraw i dzięki niemu cały proces możemy nazwać jako zautomatyzowany. Jak więc widać współpraca w temacie kredytów jest bardzo opłacalna.